Skip directly to content

The doctoral board

Members of the doctoral board are listed here. Use the dropdowns to show DN's members for a different activity year.

E.g., 2018-01-17
E.g., 2018-01-17
DN's presidium
Ordförande
2017-10-26 to 2018-06-30
Vice ordförande
2017-10-26 to 2018-06-30
Vice ordförande
2017-09-12 to 2018-06-30
DN's board
Board member Position Term Mandate
Megha Bendre Ordförande 2017 to 2018 Doktorandnämnden (DN)
Rubén Cubo Vice ordförande 2017 to 2018 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Rekha Tripathi Vice ordförande 2017 to 2018 Farmacevtiska doktorandrådet (FDR)
Ignacio Vita Ledamot 2017 to 2018 Juridiska doktorandrådet (JDR)
Rubén Cubo Ledamot 2017 to 2018 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Katharina Rudisch Ledamot 2017 to 2018 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Rekha Tripathi Ledamot 2017 to 2018 Farmacevtiska doktorandrådet (FDR)
Mikaela Eriksson Suppleant 2017 to 2018 Farmacevtiska doktorandrådet (FDR)