Skip directly to content

Report

Here you can view every appointee/representative that DN knows about.
Tip: to get a snapshot of the current state, enter today's date in both fields.
Use the text-field to limit the displayed output to only those committees that interest you.
E.g., 2019-06-27
E.g., 2019-06-27
(e.g., typing "TNDR" will show its board and all representatives elected by TNDR)
Humanistiska doktorandrådet (HDR)
Member Position Term of office Mandate
Kasper Kristensen Ordförande 2018-05-04 to 2019-06-07 Humanistiska doktorandrådet (HDR)
Ina-Maria Jansson Ordförande 2017-05-19 to 2018-05-04 Humanistiska doktorandrådet (HDR)
Julie Blomberg Gudmundsson Vice ordförande 2017-09-21 to 2018-05-04 Humanistiska doktorandrådet (HDR)
Helena Franzén Sekreterare 2017-09-21 to 2018-05-04 Humanistiska doktorandrådet (HDR)
Lior Becker Kassör 2017-09-21 to 2018-05-04 Humanistiska doktorandrådet (HDR)
Vakant Ledamot 2017-09-21 Humanistiska doktorandrådet (HDR)
Farmacevtiska doktorandrådet (FDR)
Member Position Term of office Mandate
Mikaela Eriksson Ordförande 2017-07-01 to 2018-06-30 Farmacevtiska doktorandrådet (FDR)
Stina Lundberg Vice ordförande 2017-07-01 to 2018-06-30 Farmacevtiska doktorandrådet (FDR)
Karin Steffen Sekreterare 2017-07-01 to 2018-06-30 Farmacevtiska doktorandrådet (FDR)
Rekha Tripathi Kassör 2017-07-01 to 2018-06-30 Farmacevtiska doktorandrådet (FDR)
Albin Parrow Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Farmacevtiska doktorandrådet (FDR)
Jonas Rudén Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Farmacevtiska doktorandrådet (FDR)
Doktorandnämnden (DN)
Member Position Term of office Mandate
Chair Ordförande 2017-10-26 to 2018-06-30 Doktorandnämnden (DN)
Rekha Tripathi Vice ordförande 2017-10-26 to 2018-06-30 Farmacevtiska doktorandrådet (FDR)
Rubén Cubo Vice ordförande 2017-09-12 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Rubén Cubo Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Katharina Rudisch Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Ignacio Vita Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Juridiska doktorandrådet (JDR)
Rekha Tripathi Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Farmacevtiska doktorandrådet (FDR)
Mikaela Eriksson Suppleant 2017-07-01 to 2018-06-30 Farmacevtiska doktorandrådet (FDR)
Medicinska doktorandrådet (MDR)
Member Position Term of office Mandate
Carla Carvalho Ordförande 2018-01-18 to 2018-06-30 2018
Carla Carvalho Ordförande 2018-01-18 to 2018-06-30 2018
Markus Stenemo Vice ordförande 2017-07-01 to 2018-06-30 2017/2018
Linda Dunder Sekreterare 2017-07-01 to 2018-06-30 2017/2018
Kristel Parv Kassör 2017-07-01 to 2018-06-30 2017/2018
Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Member Position Term of office Mandate
Jakob Spiegelberg Ordförande 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Anna Frost Vice ordförande 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Charlotte Ihrfors Sekreterare 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Rubén Cubo Kassör 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Giane Damas Informationsansvarig 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Johann Schmidt Socialt ansvarig 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Teknisk-naturvetenskapliga fakultetens jämställdhetsutskott
Member Position Term of office Mandate
Anna Frost Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Farmaceutiska kommittén
Member Position Term of office Mandate
Karin Steffen Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Farmacevtiska doktorandrådet (FDR)
Centrum för interdisciplinär matematik (CIM)
Member Position Term of office Mandate
Jakob Spiegelberg Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Centrum för ämnesdidaktisk forskning (MINT)
Member Position Term of office Mandate
Kristina von Hausswolff Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Nämnden för antagning av excellenta lärare, teknisk-naturvetenskapliga fakulteten
Member Position Term of office Mandate
Dorothea Ledinek Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Teknisk-naturvetenskapliga fakultetsnämnden
Member Position Term of office Mandate
Jakob Spiegelberg Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Johann Schmidt Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Anna Frost Suppleant 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Rektors ledningsråd (RL)
Member Position Term of office Mandate
Chair Ledamot 2017-10-26 to 2018-06-30 Doktorandnämnden (DN)
Teknisk-naturvetenskapliga fakultetens forskningsberedning
Member Position Term of office Mandate
Charlotte Ihrfors Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Dorothea Ledinek Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Teknisk-naturvetenskapliga fakultetens samverkansberedning
Member Position Term of office Mandate
Carl Anderson Kronlid Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
DN
Member Position Term of office Mandate
Carla Carvalho Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 2017/2018
Markus Stenemo Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 2017/2018
Forskarutbildningsnämnden, teknisk-naturvetenskapliga fakulteten
Member Position Term of office Mandate
Katharina Rudisch Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Kristina von Hausswolff Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Medicinsk-farmacevtiska området (medfarm)
Member Position Term of office Mandate
Mikaela Eriksson Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Farmacevtiska doktorandrådet (FDR)
Medicinsk-farmaceutiska områdesnämndens arbetsutskott
Member Position Term of office Mandate
Mikaela Eriksson Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Farmacevtiska doktorandrådet (FDR)
Biblioteksråd TekNat
Member Position Term of office Mandate
Anna Frost Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Forskarutbildningskommittén, farmaceutiska fakulteten
Member Position Term of office Mandate
Stina Lundberg Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Farmacevtiska doktorandrådet (FDR)
Docenturnämnden, teknisk-naturvetenskapliga fakulteten
Member Position Term of office Mandate
Frauke Augstein Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
GRUFF (grundutbildningskommitté)
Member Position Term of office Mandate
Albin Parrow Ledamot 2017-07-01 to 2018-06-30 Farmacevtiska doktorandrådet (FDR)