Skip directly to content
Katharina Rudisch
 
  • Ledamot, Doktorandnämnden (DN)

  • Ledamot, Forskarutbildningsnämnden, teknisk-naturvetenskapliga fakulteten

All appointments

Position Committee/boardsort descending Term of office Mandate
Vice ordförande Doktorandnämnden (DN) 2016-07-01 to 2017-06-30 Doktorandnämnden (DN)
Ledamot Doktorandnämnden (DN) 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Ledamot Kvalitetsrådet 2016-07-01 to 2017-06-30 Doktorandnämnden (DN)
Vice ordförande Arbetsutskottet (DN-AU) 2016-07-01 to 2017-06-30 Doktorandnämnden (DN)
Vice ordförande Presidium (DN-PRES) 2016-07-01 to 2017-06-30 Doktorandnämnden (DN)
Ledamot Forskarutbildningsnämnden, teknisk-naturvetenskapliga fakulteten 2015-07-01 to 2016-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Ledamot Forskarutbildningsnämnden, teknisk-naturvetenskapliga fakulteten 2016-07-01 to 2017-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)
Ledamot Forskarutbildningsnämnden, teknisk-naturvetenskapliga fakulteten 2017-07-01 to 2018-06-30 Teknisk-naturvetenskapliga doktorandrådet (TNDR)