Skip directly to content
Maria Hammond

All appointments

Position Committee/board Term of office Mandate
Vice ordförande Doktorandnämnden (DN) 2012-07-01 to 2013-06-30 Doktorandnämnden (DN)
Vice ordförande Arbetsutskottet (DN-AU) 2012-07-01 to 2013-06-30 Doktorandnämnden (DN)
Vice ordförande Presidium (DN-PRES) 2012-07-01 to 2013-06-30 Doktorandnämnden (DN)
2:e vice ordförande Akademiska senaten 2012-07-01 to 2013-06-30 Doktorandnämnden (DN)

Publications

Title Date Category Attachment
Ang. den forskningspolitiska propositionen 2012/13:30 2012-11-06 Remiss PDF icon Ang. forskningspolitiska prop. 2012/13:30
PhD Handbook 2013 2013-05-28 Informationsmaterial PDF icon PhD Handbook 2013
Att doktorera - Doktorandhandboken 2013 2013-05-28 Informationsmaterial PDF icon Att doktorera